Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - chemia wody

- - - - -  
Glony w akwarium - jak zaradzić?




  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1 Neno

Neno
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7324 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 February 2006 - 16:20

Witam!

Zmieniłem akwarium mojemu żółwiowi na 100L. Wody jest prawie FULL (10cm od góry), część lądowa to dość duży kamień na środku akwarium zawieszony w......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Glony w akwarium - jak zaradzić?     x


#2 Onsen

Onsen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6882 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 12 February 2006 - 16:24

Generalnie to nie zapobiegniesz temu w 100%. Zresztą glony nie są takie złe, pomagają w zachowaniu pewnej równowagi biologicznej. Jeśli jednak bardzo Cię razi warstwa......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 kmpodl

kmpodl
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6718 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 February 2006 - 18:26

tak ale szoruj pod wodą (oczywiście w misce a nie akwarium) lepiej schodzi. Możesz wpuścić trochę ślimaków, jak ich żółw nie zje zbyt szybko to......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 Asminka

Asminka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6683 dni
  • Płeć: Kobieta

Posted 12 February 2006 - 21:12

Zywotnosc roslinki w moim akwa gdzie przebywaja dwie kruszynki o dlugosci jakies 3 cm kazda wynosi srednio trzy godziny. Sprawdza sie glonojad, ktory jest zbyt......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Neno

Neno
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7324 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 February 2006 - 23:12

ja tam do wody nic nie dolewam, żółwik to nie ryba, to tak jakbym dolal sobie cos do herbaty zeby zmiekczyc wode :) nie sądze......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Onsen

Onsen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6882 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 12 February 2006 - 23:53

poczytajcie sobie stronke Jojka... Chemia to nie jest dobre rozwiazanie.






#7 kmpodl

kmpodl
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6718 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 February 2006 - 12:52

akwaryści używają wyciągu z dębu amerykańskiego, ale jaki to ma skład, i na ile jest naturalne to ja nie wiem, więc nie polecam.
......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 ŁukaszP

ŁukaszP
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6860 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 February 2006 - 20:24

A dosc dobrym rozwiazaniem jest podmiana wody:P np 20l tygodniowo:P ja od czerwca nie zmieniam wody (110l) i jeszt czysta bez glonow i innych badziewi:P......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 Jojek

Jojek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 7551 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 February 2006 - 23:26

[quote]Co powoduje powstawanie glonów w akwarium i jak temu zapobiegać?[/quote]

Silny prąd wody, brak innych roślin, słońce wpadające na boczną szybę akwarium.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 Ania

Ania

    Miniona moderator: Żółwie

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6809 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 13 February 2006 - 23:54

A wgłębka ma Twoim zdaniem zbawienny wpływ na tę dolegliwość? Pytam, bo mam jej masę, narasta i wyrzucam ją ....do kosza. Nie wiedziałm, że ma......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.