Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?






- - - - -

Kilka newsów z hodowli i nie tylko

Napisany przez Dark_Raptor, w Terrarystyka, Newsy 09 lutego 2017 · 3 896 wyświetleń

hodowla terrarystyka terraria kolekcja pluskwiaki pająki ptaszniki
W najbliższym czasie na blogu znów pojawią się tematy fotograficzne. Na nasz warsztat trafił na pewien czas korpus Nikon D7000, a naszego leciwego D700 zastąpił w końcu D800. Na razie nie szykują się nam żadne wyjazdy, więc w tym temacie cisza. Zatem czas na kilka newsów z hodowli...

Dodany obrazek


Ostatnia giełda w Warszawie zaowocowała dość niespodziewanym efektem. W jednym z kawałków korka musiała znajdować się istna wylęgarnia pluskwiaków. W ciągu 2 miesięcy naliczyliśmy ponad dwie setki tych maleńkich owadów. Większość wyschła gdzieś w różnych zakamarkach pokoju lub potopiła się w miseczkach z wodą.

Dodany obrazek


Pluskwiaki nie poszły jednak na zmarnowanie, bo stanowiły też wygodne pożywienie dla kolejnych, niespodziewanych gości. Dostaliśmy „w prezencie” dwa pluskwiaki Reduvius personatus. Te niezwykłe drapieżniki w pełni zasługują na nazwę asasynów. Stosują wyrafinowany kamuflaż z różnej maści odpadków, które znajdą dookoła siebie, w tym fragmentów ciał swoich ofiar. Poruszają się tak, by pozostać niezauważonym. Atakują z zasadzki, przebijając niczego nieświadomą ofiarę swoją kłujką. Są bardzo fotogeniczne, jeśli się je zauważy…



Dodany obrazek


Nasza hodowla powiększyła się ostatnio o kilkanaście nowych pająków. Horda Lasiodora parahybana i Hysterocrates gigas, biorących na co dzień udział w zajęciach z zoologii, przeszła teraz na dłuższy urlop i czeka na swoje docelowe terraria dla siebie.


Dodany obrazek


Dodany obrazek


Udało się w końcu przygotować szklarenkę dla roślin owadożernych. Choć wydawało się, że rośliny zginęły po przenosinach do nowego lokum, ale zaczęły pięknie odbijać. Jedynie tłustosze wypadły nam z kolekcji, saracenie, muchołówki i rosiczki wracają do życia.

Dodany obrazek


Dodany obrazek


Wolne weekendy to dobry czas na eksperymenty. Korzystając z silnego źródła światła, mikroskopu biologicznego (Delta Optical Evolution 300) i kamery mikroskopowej (DLT-Cam Pro 6,3MP USB 3.0), wykonywaliśmy zdjęcia owadów w świetle odbitym. Stackowane obrazy wychodzą nam coraz lepiej, odsłaniając tajemnicę budowy bezkręgowców w mikroskali. Na warsztat poszły złotolitka Chrysis inaequalis, złotook Chrysopa sp. oraz poczciwy Tenebrio molitor. Szkoda, że techniki tej, przy tak dużych powiększeniach, nie można wykorzystać z żywymi okazami.

Dodany obrazek

Chrysopa sp. powiększenie 100x


Dodany obrazek

Chrysis inaequalis, powiększenie 40x


Dodany obrazek

Chrysis inaequalis, powiększenie 150x


Dodany obrazek

Tenebrio molitor, powiększenie 40x






Przeszukaj mój blog

użytkownicy przeglądający

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

Ostatni odwiedzający






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.